Archives

Amara Dolce Vita Luxury is located at a site where the Taurus Mountains and the Mediterranean joins, within a secret paradise surrounded by pine forests, with its own private bay of 630 meters, 2 km away from Tekirova Centrum, 18 km away from Kemer Centrum, 58 km away from Antalya Centrum and 75 km away from Antalya airport.

Hotel Information
Enjoy the beauties of Mediterranean Sea by side with nature at Amara Dolce Vita Hotel, in five star luxury and with an extensive list of alternative activities.
Established in an area of 163.000 square meters, Amara Dolce Vita presents a pleasure of luxury with its dedicated and highly educated staff while you are enjoying various activities ranging from scuba diving to horse riding.

Antalya Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin en prestijli ve kaliteli otellerinin başında yer alan Amara Dolce Vita Luxury, misafirlerine yaşattığı büyüleyici tatil keyfini ve profesyonel organizasyonlarının kapısını düğün organizasyonlarına da açıyor. Sunduğu 4 farklı mekan alternatifiyle unutulmaz anlar ve dillere destan olacak bir düğün vaad ediyor. Tekirova’nın en son ve en görkemli koyunda yer alan Üç adalar ve Toros Dağları manzaralı otelimizde düğününüzü sevdiklerinizle paylaşacak ve Amara Dolce Vita profesyonel ekibinin ellerinde kendinizi bir peri masalının baş kahramanları gibi hissedeceksiniz. 10 kişiden 1200 kişiye kadar davetlinin ağırlanabildiği otelimizde siz ve misafirleriniz Amara’nın efsaneleşmiş hizmet kalitesi ve ince detayların bile düşünüldüğü bu romantik ortamda düğün şöleninize hazırlanacaksınız. Sonrasında unutulmaz bir balayı ve vazgeçemeyeceğiniz konfor için evlilik yıl dönümlerinizi de bizimle ölümsüzleştireceksiniz. Bırakın Sizin dünyanızda, Sizin düşlerinizi gerçeğe dönüştürelim…

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment